شهزاده‌ی رویا

Posted: 22nd July 2011 by Fereşte M in .

http://s1.picofile.com/file/7100253010/sahzade_roya.jpg

ترانه‌ی شاهزاده رویاها به نام “چه رویایی” را  ابتدا  یاسمین در سال ١٣۴٠ اجرا کرد؛ با توجه به صدای رسای یاسمین و شعر و آهنگ بسیار خوب، این ترانه بسیار معروف شد و  سالها  بعد عهدیه این آهنگ را در فیلم دالاهو خواند که آن هم بسیار مورد توجه قرار گرفت. این ترانه در سال‌های بعد از آن  بسیار توسط خوانندگان مختلف اجرا شده است. ترانه‌ی این آهنگ رو بیژن ترقی سروده و آهنگسازی آن رو هم همایون خرم در دستگاه اصفهان به عهده داشته.

گلشیفته فرهانی و شهاب حسینی دو نفر از بازیگرهای مطرحی هستند که این ترانه را بازخوانی کردند و خب کارهای قشنگی درآوردن و مورد استقبال هم واقع شدند.

مهدی رستمی هم خواننده جوانی هست که با ورژن متفاوتی این ترانه را خونده. و البته کیامهر باستانی صاحب وبلاگ جوگیریات هم در بازی ِ وبلاگی صداها که راه انداخته بود این ترانه رو خونده و الحق بدون آهنگ خیلی خوب تونسته حس و حال ترانه رو دربیاره.

پي نوشت بعدالتحرير:  حامد فولاد قدم هم اين ترانه رو بازخواني كرده و بنظرم با اين آهنگ گلشيفته يكيه! من اسمش رو نشنيده بودم براي همين هم دنبال لينكش نرفته بودم. حالا اينكه اون همخوان خانومش گلشيفته است نميدونم، چون از روي سيستم خودم به اسم گلشيفته آپلودش كردم. حالا چون اول راهم از اين مشكل‌ها زياد پيش مياد :دي

از اينكه بهم يادآوري كردين ممنونم. حتمن اگه آهنگي جا مي‌افته لطفن بگيد تا بذارمش.‏

یاسمین

عهدیه

گلشیفته فراهانی

شهاب حسینی

مهدی رستمی

کیامهر باستانی

و

حامد فولاد قدم

.

لینک یوتوب با صدای عهدیه

متن ترانه

 1. فرشته says:

  ممنون به خاطر کار قشنگت..

  این ترانه رو گلشیفته نخونده…یه خانوم دیگه خونده که نمیخواسته اسمش گفته بشه…

  ممنون بازم…

 2. علیرضا says:

  سلام
  خیلی ایده خوبیه
  خیلییی
  همین اول کاری مشخصه که واقعا زحمت میکشید برای جمع آوری اهنگا
  بهتون خسته نباشید میگم
  فقط اینکه اگه ممکنه
  http://picofile.com/
  رو برای آپلود فایها امتحان کنید

 3. مهرناز تیلدا says:

  :) :)